» Almanya Ülkesi, Almanya Hakkında genel bilgi

Almanya Ülkesi, Almanya Hakkında genel bilgi

Almanya konumu, nüfusu, ekonomisi, tarihi gibi birçok unsur bakımından Avrupanın en önde gelen, en sözü geçen önemli ülkelerinden biridir.
Avrupa Birliği üyesi olan Almanya, İkinci dünya savaşında aldığı ağır yenilgi sonrasında birçok konuda hızlıca büyümeye başlamış, Geçtiğimiz 30 yıl içerisinde yaptığı yatırımlar ve gelişmeler ile Dünyanın önde gelen Sanayi ve Üretim ülkelerinden biri olmayı başarmıştır.
Özellikle savunma sanayii gibi birçok ülkenin muhtaç olduğu konularda teknolojinin sınırlarını zorlamayı başaran Almanya, her geçen gün büyümeye devam etmektedir.
Almanyada çok ciddi Türk nüfusu bulunmaktadır. Almanya’da alman nüfusundan sonra en çok Türkiye ve diğer Türki cumhuriyetlerden göç eden Türkler bulunmaktadır. Son yapılan araştırmalar ve istatistiklere göre Almanyada 4 milyon Türk olduğu saptanmıştır.
Otomotiv sanayiisinde de Uzak doğu ülkeleriyle tek başına yarışan Almanya Mercedes, Bmw, Audi, VolksWagen gibi birçok dev araba markasının doğduğu ve imalatının yapıldığı bir ülkedir.
2008 krizinin etkilerini en hafif şekilde atlatmayı başarabilen Ülkelerden biri Olan Almanya, bugünlerde Hızlı bir büyüme içerisine girmiştir.
Almanya’nın Başkenti Berlin’dir. Almanyanın önemli şehirleri şöyle sıralanabilir.

 1. Münih
 2. Stuttgart
 3. Berlin
 4. Hamburg
 5. Bremen
 6. Hannover
 7. Düsseldorf

Almanyanın Nüfusu 2007 yılı tahminlerine göre 84 (seksendört) milyon’dur.
Batı Roma İmparatorluğunun çökmesiyle Alman Krallığı kurulmuştur. O günden bu yana bütünlüğünü koruyan Almanya hakkında daha fazla bilgi ve resimler sunmaya devam edeceğiz.

VN:F [1.9.15_1155]
Rating: 7.2/10 (5 votes cast)
VN:F [1.9.15_1155]
Rating: +3 (from 3 votes)
Almanya Ülkesi, Almanya Hakkında genel bilgi, 7.2 out of 10 based on 5 ratings PDF Olarak indirebilirsiniz.
Bu yazı Almanya, Almanya Vizesi kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

1 Yorum to Almanya Ülkesi, Almanya Hakkında genel bilgi

 1. dilara der ki:

  çok güzel ödevimi yapabiliyorum

  VA:F [1.9.15_1155]
  Rating: 7.0/7 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.15_1155]
  Rating: 0 (from 2 votes)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Denetimi *
+ 7 = 8

Benzer yazılar