» Kırklareli Vize neresidir? Vize ilçesi

Kırklareli Vize neresidir? Vize ilçesi

vize kırklareli

kırklareli


Vize işlemleri ve vize konuları Türkçe ve diğer yabancı birçok dilde aynı anlama gelmekte. Bununla beraber Kırklareli ilinin bir ilçesi. Şirin güzel bir kıyı ilçesi olan Vize ilçesi oldukça önemli yerleşime sahip bir ilçedir. İlçe Doğuda Karadeniz, güneyde Tekirdağ ili ile güneybatıda Lüleburgaz, batıda Pınarhisar ve kuzeyde Demirköy ilçeleri ile çevrilidir. Akarsu vadileri ile parçalanmış alçak alanlardan oluşan ilçe toprakları ilin doğu kesiminde yer alır. Kuzey batı-güney doğu doğrultusunda uzanan Istıranca Dağları (Yıldız Dağları) İlçeyi ikiye ayırır. İlçe sınırları içinde yüksekliği 400 metreye yaklaşan bu dağlık alanın doğu yamaçlarından çıkan sular Karadeniz’e batı yamaçlarından çıkanlar da Ege Denizine ulaşır. Karadeniz’e dökülen başlıca akarsular Papuç ve Kazan dereleridir. Ege Denizine dökülen Meriç Nehrinin başlıca kollarından biri olan Ergene nehrinin başlangıç kaynakları Soğucak ve Anadere ilçe topraklarından çıkar. Istırancaların özellikle Karadeniz’e bakan kesimleri meşe ve kayın ormanları ile kaplıdır.
tatil yerler

trakya bölgesi


deniz kıyısı

trakya bölgesi


İlçede çok sayıda mağara vardır. Kızılağaç mağarası, Selimin mağarası, Domuzdere, Yenesu, Kıyıköy ve Kaptanın mağaraları bulunmaktadır. Çok sayıda piknik ve mesirealanı, yeşil alanları, kıyı bölgeleri ile tam bir turizm cenneti ilçesi sayılabilir.Kıyı Şekilleri : Kıyıköy-İğneada arasında vadilerin ağızlarında küçük koylar ve yüksek alanlar, burunlar halinde kalmıştır. Kıyı yer yer düz fakat falezlidir. Kuzey sektörlü rüzgarların oluşturduğu şiddetli dalgalar kıyıların altını sürekli oyarak, falezlerin oluşmasına neden olmuştur.Kıyı boyunca başlıca plajlar ise Kıyıköy, Panayır İskelesi ve Selves koylarındaki plajlardır.
kırklareli vize

deniz kıyısı

VN:F [1.9.15_1155]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.15_1155]
Rating: 0 (from 2 votes)
Kırklareli Vize neresidir? Vize ilçesi, 10.0 out of 10 based on 2 ratings PDF Olarak indirebilirsiniz.
Bu yazı Vize Almak, Vize İşlemleri, Vize Ücretleri kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Denetimi *
4 + 1 =

Benzer yazılar